django Filer - en to eu translation catalogue (149 entries)

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
eu: Elementuak hautatu behar dira beraiekin zeozer egiteko. Ez da elementurik aldatu.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
eu[0]: bat haututa
eu[1]: %(total_count)s hautatuta

en: 0 of %(cnt)s selected
eu: %(cnt)s-(e)tik 0 hautatuta

en: No action selected.
eu: Ez da ekintzarik hautatu

en: Successfully moved %(count)d files to clipboard.
eu: %(count)d fitxategi arbelera mugituta.

en: Move selected files to clipboard
eu: Hautatutako fitxategiak arbelara mugitu

en: Successfully disabled permissions for %(count)d files.
eu: %(count)d fitxategientzako baimenak ezgaituta.

en: Successfully enabled permissions for %(count)d files.
eu: %(count)d fitxategientzako baimenak gaituta.

en: Enable permissions for selected files
eu: Hautatutako fitxategientzako baimenak gaitu

en: Disable permissions for selected files
eu: Hautatutako fitxategientzako baimenak ezgaitu

en: Successfully deleted %(count)d files and/or folders.
eu: %(count)d fitxategi eta/edo karpeta ezabatuta.

en: Cannot delete files and/or folders
eu: Ezin dira fitxategia eta/edo karpetak ezabatu

en: Are you sure?
eu: Ziur zaude?

en: Delete files and/or folders
eu: Ezabatu fitxategi eta/edo karpetak

en: Delete selected files and/or folders
eu: Ezabatu hautatutako fitxategi eta/edo karpetak

en: Successfully moved %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
eu: %(count)d fitxategi eta/edo karpeta '%(destination)s' karpetara mugituta.

en: Move files and/or folders
eu: Fitxategi eta/edo karpetak mugitu

en: Move selected files and/or folders
eu: Hautatutako fitxategi eta/edo karpetak mugitu

en: Successfully renamed %(count)d files.
eu: %(count)d fitxategi berrizendatuta.

en: Rename files
eu: Fitxategiak berrizendatu

en: Successfully copied %(count)d files and/or folders to folder '%(destination)s'.
eu: %(count)d fitxategi eta/edo karpeta %(destination)s karpetara kopiatuta.

en: Copy files and/or folders
eu: Fitxategi eta/edo karpetak kopiatu

en: Copy selected files and/or folders
eu: Hautatutako fitxategi eta/edo karpetak kopiatu

en: Successfully resized %(count)d images.
eu: %(count)d irudien tamaina aldatuta.

en: Resize images
eu: Irudien tamaina aldatu

en: Resize selected images
eu: Hautatutako irudien tamaina aldatu

en: Suffix which will be appended to filenames of copied files.
eu: Kopiatutako fitxategiei gehituko zaien atzizkia.

en: Suffix should be a valid, simple and lowercase filename part, like "%(valid)s".
eu: Atzizkia baliozko, sinple eta letra xehetan dagoen fitxategi izen zatia izan beharko luke, "%(valid)s" bezala.

en: Unknown rename format value key "%(key)s".
eu: Berrizendatze formatuko gako balio ezezaguna "%(key)s".

en: Invalid rename format: %(error)s.
eu: Berrizendatze formatu okerra: %(error)s.

en: thumbnail option
eu: argazkitxoaren aukerak

en: width
eu: zabalera

en: height
eu: altuera

en: crop
eu: moztu

en: upscale
eu: handitu

en: Thumbnail option or resize parameters must be choosen.
eu: Argazkitxo aukerak edo tamaina aldatzeko parametroak zehaztu behar dira.

en: Resize parameters must be choosen.
eu: Tamaina aldatzeko parametroak zehaztu behar dira.

en: Subject location
eu: Subjektuaren kokapena

en: Folder with this name already exists.
eu: Izen honetako karpeta badago.

en: default alt text
eu: defektuzko testu alternatiboa

en: default caption
eu: defektuzko epigrafea

en: subject location
eu: subjektuaren kokapena

en: image
eu: irudia

en: images
eu: irudiak

en: user
eu: erabiltzailea

en: files
eu: fitxategiak

en: clipboard
eu: arbela

en: clipboards
eu: arbelak

en: file
eu: fitxategia

en: clipboard item
eu: arbeleko elementua

en: clipboard items
eu: arbeleko elementuak

en: folder
eu: karpeta

en: file size
eu: fitxategi tamaina

en: has all mandatory data
eu: beharrezko datu guztiak ditu

en: original filename
eu: jatorrizko fitxategi izena

en: name
eu: izena

en: description
eu: deskribapena

en: owner
eu: jaea

en: uploaded at
eu: noiz igota

en: modified at
eu: noiz aldatua

en: Permissions disabled
eu: Baimenak ezgaituta

en: created at
eu: noiz sortua

en: Folder
eu: Karpeta

en: Folders
eu: Karpetak

en: all items
eu: elementu guztiak

en: this item only
eu: elementu hau bakarrik

en: this item and all children
eu: elementu hau eta bere semeak

en: type
eu: mota

en: group
eu: taldea

en: everybody
eu: edonor

en: can edit
eu: editatu dezake

en: can read
eu: irakurri dezake

en: can add children
eu: semeak gehitu ditzake

en: folder permission
eu: karpeta baimena

en: folder permissions
eu: karpeta baimenak

en: date taken
eu: sortze data

en: author
eu: egilea

en: must always publish author credit
eu: egilearen kredituak beti argitaratu behar dira

en: must always publish copyright
eu: copyright-a beti argitaratu behar da

en: files with missing metadata
eu: metadatuak faltan dituzten fitxategiak

en: root
eu: erroa

en: Run the selected action
eu: Hautatutako ekintza abiarazi

en: Go
eu: Joan

en: Click here to select the objects across all pages
eu: Hemen klikatu orri guztietako objektuak hautatzeko

en: Select all %(total_count)s files and/or folders
eu: Hautatu %(total_count)s fitxategi eta/edo karpeta guztiak

en: Clear selection
eu: Hautapena hustu

en: Go back to admin homepage
eu: Kudeaketa hasierara itzuli

en: Home
eu: Etxea

en: Go back to Filer app
eu: Filer aplikaziora itzuli

en: Go back to root folder
eu: Erro karpetara itzuli

en: Go back to '%(folder_name)s' folder
eu: '%(folder_name)s karpetara itzuli'

en: Are you sure you want to delete the selected files and/or folders? All of the following objects and their related items will be deleted:
eu: Ziur hautatutako fitxategi eta/edo karpetak ezabatu nahi dituzula? Ondoko objektu eta erlazionatutako elementu guztiak ezabatuko lirateke:

en: History
eu: Aurrekoak

en: View on site
eu: Webgunean ikusi

en: Go back to
eu: Itzuli hona:

en: admin homepage
eu: kudeaketa hasiera

en: Folder Icon
eu: Karpeta ikonoa

en: There are no destination folders available.
eu: Ez dago helburuko karpetarik eskuragarri.

en: There are no files and/or folders available to copy.
eu: Ez dago kopiatu daitekeen fitxategi eta/edo karpetarik.

en: Destination folder:
eu: Helburuko karpeta:

en: Copy
eu: Kopiatu

en: There are no images available to resize.
eu: Ez dago tamaina aldatu dezakeen irudirik.

en: The following images will be resized:
eu: Ondoko irudien tamaina aldatuko da:

en: Choose an existing thumbnail option or enter resize parameters:
eu: Argazkitxo aukera bat hautatu edo tamaina aldatzeko parametroak ezarri:

en: Choose resize parameters:
eu: Tamaina aldatzeko parametroak aukeratu:

en: Warning: Images will be resized in-place and originals will be lost. Maybe first make a copy of them to retain the originals.
eu: Kontuz: Irudien tamaina aldatzean jatorrizkoak galduko dira. Lehenbizi jatorrizkoen kopia egin zenezake.

en: Resize
eu: Tamaina aldatu

en: Your account doesn't have permissions to move all of the selected files and/or folders.
eu: Zure kontuak ez du hautatutako fitxategi eta/edo karpeta guztiak mugitzeko baimenik.

en: There are no files and/or folders available to move.
eu: Ez dago mugitu daitekeen fitxategi edo/eta karpetarik.

en: Move
eu: Mugitu

en: Your account doesn't have permissions to rename all of the selected files.
eu: Zure kontuak ez du hautatutako fitxategiak berrizendatzeko baimenik.

en: There are no files available to rename.
eu: Ez dago berrizendatu daitekeen fitxategirik.

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Go back to the parent folder
eu: Karpeta gurasora joan

en: Change current folder details
eu: Uneko karpetaren xehetasunak aldatu

en: Change
eu: Aldatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Adds a new Folder
eu: Karpeta berri bat sortzen du

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Name
eu: Izena

en: Owner
eu: Jabea

en: Change '%(item_label)s' folder details
eu: '%(item_label)s' karpetaren xehetasunak aldatu

en: Select this file
eu: Fitxategi hau aukeratu

en: Change '%(item_label)s' details
eu: '%(item_label)s'(r)en xehetasunak aldatu

en: Permissions
eu: Baimenak

en: disabled
eu: ezgaituta

en: enabled
eu: gaituta

en: Upload
eu: Igo

en: previous
eu: aurrekoa

en: next
eu: hurrengoa

en: Add new
eu: Berria gehitu

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
eu[0]: Zuzendu azpiko errorea mesedez.
eu[1]: Zuzendu azpiko erroreak mesedez.

en: Save
eu: Gorde

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Paste all items here
eu: Elementu guztiak hemen itsatsi

en: Move all clipboard files to
eu: Arbeleko fitxategi guztiak hona mugitu:

en: the clipboard is empty
eu: arbela hutsik dago

en: upload failed
eu: igotzean errorea

en: Full size preview
eu: Pantaila osoko aurrebista

en: found
eu: topatuta

en: and
eu: eta

en: cancel search
eu: bilaketa ezeztatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: file missing
eu: fitxategia falta da

en: no file selected
eu: hautatutako fitxategirik ez

en: Lookup
eu: Bilatu

en: none selected
eu: hautapenik ez
